OF08S - profil dylatacyjny PCV kątowy z siatką

Profil PCV dylatacyjny kątowy z siatką VERTEX składa się z kątownika oraz płaskiej perforowanej listwy, wykonanych  z polichlorku winylu technicznego oraz membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z  plastyfikowanego  polichlorku winylu, produkowany jest metodą wytłoczeń. Profil posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm na każdym z elementów.

Profil dylatacyjny PCV OF08S montowany jest w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, pochłaniającego zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej.

Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną chroniąc przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Opis

Profil dylatacyjny PCV kątowy z siatką VERTEX – OF08S

Montaż: 

Ważnym aspektem jest to, żeby membranę profilu dylatacyjnego umieścić w szczelinie dylatacyjnej, pozostawiając szczelinę o odpowiedniej szerokości. Następnie rozprowadza się klej po powierzchni styropianu i w jednej czynności przykrywa siatką systemową metodą „na zakład“, siatkę w którą zaopatrzony jest profil dylatacyjny.

Po wyschnięciu kleju i zagruntowaniu powierzchni, można rozpocząć tynkowanie.

Nie dopuszcza się stosowania pianki poliuretanowej do montażu listew.

Profil OF08S posiada też na końcu, specjalne przedłużenie membrany dylatacyjnej, wysuniętej poza długość elementów PVC. Istotne jest to, że wysunięta na kilka centymetrów membrana zachodzi na membranę listwy znajdującej się poniżej. W ten sposób woda opadowa spłynie po membranie bez możliwości wpłynięcia pod membranę dylatacyjną i dostania się pod elewację.

Profil OF08S montuję się w dylatacjach elewacji w wewnętrznych narożnikach budynku.

Pakowanie, przechowywanie: 

Profil dylatacyjny PCV kątowy z siatką VERTEX transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co niewątpliwie zabezpieczy go też przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się też przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do 25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne: 

Wymiary profili: 2 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 750

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Możemy, na zamówienie, wyprodukować profile z membraną w kolorze białym.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.