OF08S - profil PCV dylatacyjny kątowy z siatką

Profil PCV dylatacyjny kątowy z siatką VERTEX składa się z kątownika oraz płaskiej perforowanej listwy, wykonanych  z polichlorku winylu technicznego oraz membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z  plastyfikowanego  polichlorku winylu, produkowany jest metodą wytłoczeń. Profil posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm na każdym z elementów.

Profil dylatacyjny PCV OF08S montowany jest w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, pochłaniającego zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej.

Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną chroniąc przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Opis

Profil PCV dylatacyjny kątowy z siatką VERTEX – OF08S

Montaż: 

Membranę profilu dylatacyjnego należy umieścić w szczelinie dylatacyjnej, pozostawiając szczelinę  o odpowiedniej szerokości. Następnie rozprowadza się klej po powierzchni styropianu i w jednej czynności przykrywa siatką systemową metodą „na zakład“, siatkę w którą zaopatrzony jest profil dylatacyjny.

Po wyschnięciu kleju i zagruntowaniu powierzchni, można rozpocząć tynkowanie.

Nie dopuszcza się stosowania pianki poliuretanowej do montażu listew.

Profil OF08S posiada na końcu specjalne przedłużenie membrany dylatacyjnej, wysuniętej poza długość elementów PVC. Wysunięta na kilka centymetrów membrana zachodzi  na membranę listwy  znajdującej się poniżej. W ten sposób woda opadowa spłynie po membranie bez możliwości wpłynięcia pod membranę dylatacyjną i dostania się pod elewację.

Profil OF08S montuję się  w dylatacjach elewacji w wewnętrznych narożnikach budynku.

Pakowanie, przechowywanie: 

Profil PCV dylatacyjny kątowy z siatką VERTEX transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co zabezpieczy go przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do 25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne: 

Wymiary profili: 2,5 m lub 3 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 750

Istnieje możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.