OF09S - profil dylatacyjny PCV uniwersalny z siatką VERTEX.

Profil PCV dylatacyjny uniwersalny OF09S z siatką VERTEX, składa się z 2 kątowników wykonanych  z polichlorku winylu technicznego oraz membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z  plastyfikowanego  polichlorku winylu, produkowany jest metodą wytłoczeń. Profil posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm na każdym z kątowników.

Profil dylatacyjny OF09S montowany jest w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, pochłaniającego zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej .

Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną chroniąc przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Opis

Profil dylatacyjny PCV uniwersalny z siatką VERTEX – OF09S

Montaż: 

Membranę profilu dylatacyjnego należy umieścić w szczelinie dylatacyjnej, pozostawiając szczelinę o odpowiedniej szerokości. Następnie rozprowadza się klej po powierzchni styropianu i w jednej czynności przykrywa siatką systemową metodą „na zakład“, siatkę w którą zaopatrzony jest profil dylatacyjny.

Po wyschnięciu kleju i zagruntowaniu powierzchni, można rozpocząć tynkowanie.

Nie dopuszcza się stosowania pianki poliuretanowej do montażu listew.

Godnym uwagi jest fakt, że profil OF09S posiada na końcu specjalne przedłużenie membrany dylatacyjnej, wysuniętej poza długość kątownika PVC. Wysunięta na kilka centymetrów membrana zachodzi na membranę listwy znajdującej się poniżej. W ten sposób woda opadowa spłynie po membranie bez możliwości wpłynięcia pod membranę dylatacyjną i dostania się też pod elewację.

Profil uniwersalny OF09S stosuje się do połączeń elewacji równoległych lub prostopadłych.

Pakowanie, przechowywanie: 

Profil dylatacyjny PCV uniwersalny z siatką VERTEX, transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co z pewnością zabezpieczy go przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do 25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary profili: 2 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 750

Istnieje możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.