OF06S - profil PCV przyokienny 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

Profil PCV przyokienny z siatką VERTEX, wykonany z polichlorku winylu technicznego. Posiada uszczelkę z plastyfikowanego polichlorku winylu z dylatacją z pianki PE 5x2mm oraz ścieżką klejową PP 8 mm na elemencie odrywalnym. Produkowany jest metodą wytłoczeń. Profil PCV przyokienny posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Do wykonywania dylatacji oraz wykańczania połączenia pomiędzy tynkiem a ościeżnicą okienną, pokrywany różnymi rodzajami tynków cementowch, wapiennych lub gipsowych. Zapobiega powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku ościeżnicy i tynku. Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich. Siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym. Profil można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz elewacji .

Opis

Profil przyokienny PCV 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

OF06S – Profil PCV przyokienny 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

Dostępne kolory:

Dostępne kolory profili

Montaż: 

Przed rozpoczęciem montażu profilu PCV przyokiennego, należy oczywiście dokładnie oczyścić powierzchnię ościeżnicy okiennej. Potem docinamy odpowiedniej długości kawałek listwy. Usuwamy folię ochronną z pianki dylatacyjnej i potem naklejamy na ościeżnicę okienną. Odczekujemy około godziny aby klej mocno związał się z podłożem. Kolejny krok to założenie folii zabezpieczających okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. W tym celu należy usunąć osłonkę ochronną ze ścieżki klejowej na elemencie traconym i przykleić folię.

Przygotowane w ten sposób okno, pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich. Prace rozpocząć należy od przyklejenia siatki z włókna szklanego, w który zaopatrzony jest profil, do glifu okiennego. Należy połączyć siatkę z włókna szklanego, w którą również zaopatrzony jest profil z elewacyjną siatką zbrojącą w taki sposób, aby siatkę zbrojącą umieścić wewnątrz korytka znajdującego się w listwie i zatopić w zaprawie klejowej.

Gdy klej wyschnie, należy równomiernie nanieść tynk strukturalny na glif okna i we wnętrzu korytka profilu PCV przyokiennego. Po tynkowaniu niezbędne jest też odczekanie kilku dni aby tynk dobrze wysechł. Później usuwamy część traconą listwy z folią ochronną. Uszczelki z plastyfikowanego polichlorku winylu, która maskuje też styk ościeżnicy okiennej z tynkiem, nie zaleca się malować, ponieważ jest to element ruchomy i mogą powstać pęknięcia, za co producent nie odpowiada.

Montaż profilu przyokiennego PCV zalecany jest w temperaturze od +5°C do 25°C.

Pakowanie przechowywanie: 

Profil przyokienny PCV z siatką EKO PLUS transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta gdyż zabezpieczy go to przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Dostępne kolory:

Listwa przyokienna PCV 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX
Listwa przyokienna PCV 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

Profil przyokienny 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX
Profil przyokienny 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

Listwa przyokienna 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX
Listwa przyokienna 6/3 EKO PLUS z siatką VERTEX

OF05S - profil PCV przyokienny 9 mm z siatką VERTEX czarny
Listwa przyokienna 6/3 mm z siatką VERTEX

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary profili: 6/3mm x 2,5 m lub 3 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 2000 / 80 kartonów

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.