OF04S profil PCV do boniowania z siatką EKO PLUS

Profil PCV do boniowania EKO PLUS z siatką VERTEX wykonany jest w całości z polichlorku winylu technicznego. Posiada piankę ochronną, która zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych oraz siatkę z włókna szklanego o gramaturze 145 g/m2 po 10cm na każda stronę.

Profil do boniowania z siatką stosowany jest w systemach ociepleń jako element ozdobny, gwarantuje uzyskanie prostych krawędzi boni. Zapewnia oryginalne, estetyczne i trwałe wykończenie elewacji.

Opis

Profil do boniowania PCV EKO PLUS z siatką VERTEX – OF04S

Montaż:

Listwę do boniowania PCV wklejamy za pomocą kleju do zatapiania siatki w uprzednio wyciętą bruzdę w  materiale termoizolacyjnym (styropian, wełna mineralna). Klej rozprowadzamy metodą punktową albo pasmowo-punktową w rowku, oraz pasmowo, wzdłuż krawędzi rowka. Masa klejowa powinna znajdować się również pod profilami w miejscach ich połączeń. Połączenia między odcinkami boni należy też uszczelnić kitem akrylowym.

Perforowane skrzydełka listwy do boniowania należy zatopić w kleju. Istotne jest to, aby nasunąć na nie siatkę zbrojącą tak, by zachodziła na skrzydełka i zaciągnąć klejem. Po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojącej i zagruntowaniu można zastosować odpowiedni tynk. Po zakończeniu prac należy usunąć piankę z wnętrza listwy, oczyścić ewentualne zabrudzenia następnie malować farbami fasadowymi w dowolnym kolorze.

Nie należy stosować pianek poliuretanowych do montażu listew do boniowania, gdyż mogą spowodować ich zniekształcenie.

Stosując ciemne powłoki tynkarskie należy trzymać się ściśle zaleceń producenta.

Wskutek naprężeń termicznych, spowodowanych nagrzaniem się od słońca powierzchni elewacji wykonanej ciemnymi kolorami z użyciem styropianu, mogą powstać odkształcenia oraz pęknięcia w warstwie ocieplenia. Może się to wiązać z uszkodzeniem listew PCV. W związku z powyższym, należy zastosować tynk o współczynniku odbicia światła mniejszym niż 60%. Wykluczy to wówczas odpowiedzialność firmy Ofitex za uszkodzenie jakiegokolwiek elementu elewacji.

Pakowanie, przechowywanie:

Profil PCV do boniowania EKO PLUS z siatką VERTEX transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co zabezpieczy go też przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie w warunkach suchych w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne: 

Szerokość: 7 mm
Głębokość: 3 mm
Długość: 3 m
Ilość szt. w kartonie: 25
Ilość szt. na palecie: 1250

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.