OF05S - profil przyokienny PCV 9/6 mm z siatką VERTEX

Profil PCV przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX – OF05S, wykonany jest z polichlorku winylu technicznego posiadający uszczelkę z plastyfikowanego polichlorku winylu z dylatacją z pianki PE 7×3 mm, oraz ścieżką klejową PP 8 mm na elemencie odrywalnym, produkowany metodą wytłoczeń. Profil PCV przyokienny posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm.

Do wykonywania dylatacji oraz wykańczania połączenia pomiędzy tynkiem a ościeżnicą okienną, pokrywany różnymi rodzajami tynków cementowch, wapiennych lub gipsowych. Zapobiega powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku ościeżnicy i tynku. Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich. Siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym. Profil można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz elewacji.

Opis

Profil przyokienny PCV 9/6 mm z siatką VERTEX – OF05S

OF05S – profil PCV przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX

Dostępne kolory:

Dostępne kolory profili

Montaż: 

Przed rozpoczęciem montażu profilu PCV przyokiennego należy oczywiście dokładnie oczyścić  powierzchnię ościeżnicy okiennej. Później docinamy odpowiedniej długości kawałek listwy, usuwamy folię ochronną z pianki dylatacyjnej oraz naklejamy na ościeżnicę okienną. Czekamy około godziny aby klej mocno związał się z podłożem. Kolejny krok to założenie folii zabezpieczających okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. W tym celu należy usunąć osłonkę ochronną ze ścieżki klejowej na elemencie traconym i przykleić folię.

Przygotowane w ten sposób okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich. Prace należy rozpocząć oczywiście od przyklejenia siatki z włókna szklanego w który zaopatrzony jest profil, do glifu okiennego. Należy również połączyć siatkę z włókna szklanego, w którą zaopatrzony jest profil, z elewacyjną siatką zbrojącą. Należy to zrobić w taki sposób, aby siatkę zbrojącą umieścić wewnątrz korytka znajdującego się w listwie i zatopić w zaprawie klejowej.

Po wyschnięciu kleju należy równomiernie nanieść tynk strukturalny na glif okna i we wnętrzu korytka profilu przyokiennego PCV. Po tynkowaniu niezbędne jest też odczekanie kilku dni aby tynk dobrze wysechł. Gdy tynk wyschnie, usuwamy część traconą listwy z folią ochronną. Uszczelki z plastyfikowanego polichlorku winylu, która maskuje styk ościeżnicy okiennej z tynkiem nie zaleca się malować. Uszczelka jest to element ruchomy i mogą powstać pęknięcia, za co producent nie odpowiada.

Montaż profilu przyokiennego PCV zalecany w temperaturze od +5°C do 25°C.

Dostępne kolory:

Profil PCV przyokienny 9 mm z siatką VERTEX - brązowy
Profil przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX – brązowy

Profil PCV
Profil PCV przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX – czarny

Profil PCV przyokienny
Profil PCV przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX – grafitowy

Listwa przyokienna 9 mm
Profil PCV przyokienny 9/6 mm z siatką VERTEX – złoty dąb

Pakowanie, przechowywanie: 

Profil PCV przyokienny z siatką VERTEX transportujemy i też przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta. Zabezpieczy to oczywiście przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary listwy: 9/6 mm x 2,5 m lub 3 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 2000 / 80 kartonów

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod  indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.