OF07S - profil dylatacyjny PCV prosty z siatką

Profil PCV dylatacyjny prosty z siatką VERTEX składa się z 2 kątowników wykonanych z polichlorku winylu technicznego oraz membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z plastyfikowanego polichlorku winylu, produkowany jest metodą wytłoczeń. Profil posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm na każdym z kątowników.

Profil dylatacyjny prosty PCV OF07S montowany jest w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, pochłaniającego zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej.

Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną chroniąc przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Opis

Profil dylatacyjny PCV prosty z siatką VERTEX – OF07S

Montaż: 

Membranę profilu dylatacyjnego należy umieścić w szczelinie dylatacyjnej, pozostawiając szczelinę o odpowiedniej szerokości. Ważnym aspektem jest to, żeby rozprowadzić klej po powierzchni styropianu i w jednej czynności przykryć siatką systemową metodą „na zakład“, siatkę w którą zaopatrzony jest profil dylatacyjny.

Po wyschnięciu kleju i zagruntowaniu powierzchni, można rozpocząć tynkowanie.

Nie dopuszcza się stosowania pianki poliuretanowej do montażu listew.

Profil OF07S posiada też na końcu specjalne przedłużenie membrany dylatacyjnej, wysuniętej poza długość kątowników PCV. Wysunięta na kilka centymetrów membrana zachodzi na membranę listwy znajdującej się poniżej. W ten sposób woda opadowa spłynie po membranie bez możliwości wpłynięcia pod membranę dylatacyjną i dostania się pod elewację.

Profil OF07S montuję się w dylatacjach prostopadłych.

Pakowanie, przechowywanie: 

Profil PCV dylatacyjny prosty z siatką VERTEX transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta dzięki temu zabezpieczy go to przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się też przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do 25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary profili: 2 m
Ilość sztuk w kartonie: 25
Ilość sztuk na palecie: 750

Istnieje również możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Możemy, na zamówienie, wyprodukować profile z membraną w kolorze białym.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.