OF04 listwa do boniowania z PCV H1/1

Profil do boniowania wykonujemy w całości z polichlorku winylu technicznego. Posiada folię ochronną która istotnie zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych. Długość boni wynosi 3 m a głębokość 10 mm.

Profil do boniowania stosujemy w systemach ociepleń jako element ozdobny, w rezultacie gwarantuje to, uzyskanie prostych krawędzi boni. W związku z tym zapewnia oryginalne, estetyczne i trwałe wykończenie elewacji.

Opis

Profil do boniowania PCV H1/1 – OF04

Montaż:

Profile wklejamy za pomocą kleju do zatapiania siatki w uprzednio wyciętą bruzdę w materiale termoizolacyjnym (styropian, wełna mineralna). Klej rozprowadzamy metodą punktową albo pasmowo-punktową w rowku, oraz pasmowo, wzdłuż krawędzi rowka. Masa klejowa powinna znajdować się również pod profilami w miejscach ich połączeń. Połączenia między odcinkami boni należy uszczelnić kitem akrylowym.

Perforowane skrzydełka listwy do boniowania należy zatopić w kleju, następnie nasunąć na nie siatkę zbrojącą tak by zachodziła na skrzydełka i zaciągnąć klejem. Po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojącej i zagruntowaniu można zastosować odpowiedni tynk. Po zakończeniu prac należy usunąć folię z wnętrza listwy, oczyścić ewentualne zabrudzenia następnie malować farbami fasadowymi w dowolnym kolorze.

Nie należy stosować pianek poliuretanowych do montażu listew do boniowania, gdyż mogą spowodować ich zniekształcenie.

Stosując ciemne powłoki tynkarskie należy trzymać się ściśle zaleceń producenta.

Wskutek naprężeń termicznych spowodowanych nagrzaniem się od słońca powierzchni elewacji wykonanej ciemnymi kolorami z użyciem styropianu, mogą powstać odkształcenia i pęknięcia w warstwie ocieplenia, co może się wiązać z uszkodzeniem listew PCV. W związku z powyższym zastosowanie tynku o współczynniku odbicia światła mniejszym niż 60%, wyklucza odpowiedzialność firmy Ofitex  za uszkodzenie jakiegokolwiek elementu elewacji.

Pakowanie, przechowywanie:

Profil PCV do boniowania H1/1 transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co zabezpieczy go też przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie w warunkach suchych w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne: 

Szerokość: H1 – 10 mm
Głębokość: 10 mm
Długość: 3 m
Ilość szt. w kartonie: 35
Ilość szt. na palecie: 1400

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.