Blog producenta profili budowlanych z PCV. Blog o profilach z PCV.

Ładna elewacja budynku

Ładna i ciekawa elewacja wykończona profilami z PCV do boniowania.

Ładna elewacja budynku

Ładna elewacja budynku przyciąga uwagę i zainteresowanie. Sama bryła budynku, choćby najlepiej zaprojektowana, potrzebuje „smaczków” które nadadzą jej indywidualnego charakteru.

Różne detale nadają budynkowi różnorodność, indywidualizm i harmonię. Efekt taki można uzyskać wieloma środkami, mniej lub bardziej wyrafinowanymi.

Jednym z nich jest tak zwane „boniowanie”. Wykonujemy je za pomocą specjalnych profili z PCV, zwanych boniami lub listwami do boniowania.

Profile z PCV użyte przy dociepleniu elewacji.

Boniowanie za pomocą profili z PCV, wykonujemy podczas końcowych prac przy docieplaniu budynku. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy proste i równe rowki w elewacji. Nadaje to naszemu budynkowi lekkości i elegancji.

Boniowanie to ładna elewacja budynku. Użycie boni daje mnóstwo możliwości. Można je wykonać na całej powierzchni elewacji, wyróżnić wybrany fragment budynku lub ogrodzenia np.: wejście lub garaż. Uzyskujemy dzięki temu ładną i ciekawą elewację budynku.

Profil do boniowania wykonujemy w całości z polichlorku winylu technicznego. Ważnym aspektem jest to, że posiada też folię ochronną która zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych. Zaopatrzony jest też w siatkę z włókna szklanego co dodatkowo wzmacnia jego mocowanie. Produkujemy także profile do boniowania bez siatki.

OF04S - profil PCV do boniowania z siatką.
OF04S – profil PCV do boniowania z siatką.

Bonie występują w różnych rozmiarach, różnią się też sposobem wykonania.

W naszej ofercie profili z PCV do dociepleń, znajdziecie bogaty asortyment profili PCV do boniowania.

Zapraszamy też na nasz profil na Facebook’u.