OF04S - profil PCV do boniowania z siatką.

Profil do boniowania wykonana jest w całości  z polichlorku winylu technicznego. Posiada folię ochronną która zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych oraz siatkę VERTEX z włókna szklanego o gramaturze 145 g/m2 po 10 cm na każda stronę. Standardowa długość boni wynosi 3 m a głębokość 20 mm. 

Profil do boniowania z siatką stosowany jest w systemach ociepleń jako element ozdobny, gwarantuje uzyskanie prostych krawędzi boni. Zapewnia oryginalne, estetyczne i trwałe wykończenie elewacji.

Produkujemy profile w rozmiarach: H1, H2, H3, H5.

Opis

Profil do boniowania PCV z siatką VERTEX – OF04S

Montaż:

Profile wklejamy za pomocą kleju do zatapiania siatki  w uprzednio wyciętą bruzdę w  materiale termoizolacyjnym (styropian, wełna mineralna). Klej rozprowadzamy metodą punktową albo pasmowo-punktową w rowku, oraz pasmowo wzdłuż krawędzi rowka. Masa klejowa powinna znajdować się również pod profilami w miejscach ich połączeń. Połączenia między odcinkami boni należy uszczelnić kitem akrylowym.

Perforowane skrzydełka profilu do boniowania należy zatopić w kleju, następnie nasunąć na nie siatkę zbrojącą tak by zachodziła na zakład z siatką przytwierdzoną do profili, następnie zaciągnąć klejem. Po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojącej i zagruntowaniu można zastosować odpowiedni tynk. Po zakończeniu prac należy usunąć folię z wnętrza listwy, oczyścić ewentualne zabrudzenia następnie malować farbami fasadowymi w dowolnym kolorze. Nie należy stosować pianek poliuretanowych do montażu listew do boniowania, gdyż mogą spowodować ich zniekształcenie.

Stosując ciemne powłoki tynkarskie należy trzymać się ściśle zaleceń producenta.

Wskutek naprężeń termicznych spowodowanych nagrzaniem się od słońca powierzchni elewacji wykonanej ciemnymi kolorami z użyciem styropianu, mogą powstać odkształcenia i pęknięcia w warstwie ocieplenia. Może się to wiązać z uszkodzeniem listew PCV. W związku z powyższym zalecamy zastosowanie tynku o współczynniku odbicia światła mniejszym niż 60%. Wykluczy to odpowiedzialność firmy OFITEX za uszkodzenie jakiegokolwiek elementu elewacji.

Pakowanie, przechowywanie:

Profil PCV do boniowania z siatką transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta co zabezpieczy go też przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Standardowa długość: 3 m

Ilość w opakowaniu: 20 szt.

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.