Profil startowy PCV z siatką VERTEX

Profil startowy PCV z siatką wykonany jest z polichlorku winylu technicznego i posiada siatkę VERTEX z włókna szklanego o szerokości 20 cm.

Profil startowy PCV stosuje się w systemach ociepleń budynków. Ułatwia równe ułożenie warstwy izolacyjnej (styropian, wełna mineralna) oraz wyznacza początek montażu całej elewacji. Profil zaopatrzony w siatkę nie posiada ogranicznika, dzięki czemu można stosować materiał izolacyjny w dowolnej dostępnej na rynku grubości.

Stosując profil startowy PCV należy jednocześnie zamontować odpowiedni profil okapnikowy (OF12S, OF13S, OF14S) w celu odprowadzenia wód deszczowych spływających po fasadzie.

Opis

Profil startowy PCV z siatką VERTEX – OF20S

Montaż:

Listwę startową PCV montujemy w miejscu wypoziomowanym i wyrównanym. Listwę startową z PCV z siatką VERTEX mocujemy za pomocą kołków rozporowych odpowiednich do rodzaju podłoża. Po zamontowaniu materiału termoizolacyjnego do ściany należy go szczelnie zaszpachlować od spodu. Należy to zrobić warstwą kleju wraz z siatką, w którą zaopatrzony jest profil. Dzięki temu zimne powietrze nie dostanie się pod termoizolację. Odpowiednio dobrany profil PCV okapnikowy należy wklejać za pomocą kleju do zatapiania siatki razem z siatką z włókna szklanego w jednej operacji.

Pakowanie, przechowywanie:

Profil startowy PCV z siatką VERTEX, powinien być transportowany i przechowywany w oryginalnych kartonach producenta. Zabezpieczy go to przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie profili w warunkach suchych w temperaturze od +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary profili: 2,0 m
Ilość sztuk w kartonie: 25

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.