Blog producenta profili budowlanych z PCV. Blog o profilach z PCV.

Nasz blog o profilach budowlanych

Nasz blog o profilach budowlanych z PCV. Producent profili z PCV - OFITEX.

Nasz blog o profilach budowlanych. Tutaj, będziemy pisali o listwach oraz profilach PCV i ich bogatym świecie!

Firma OFITEX jest producentem profili budowlanych od 1996 roku. Od chwili rozpoczęcia działalności, zdobyliśmy duże doświadczenie w produkcji profili dla budownictwa.

Nasz blog o profilach budowlanych. Do produkcji profili używamy wysokiej jakości komponentów.
Do produkcji profili używamy wysokiej jakości komponentów.

Oferta profili budowlanych jest bardzo bogata! Obejmuje produkty do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Pomagają one na estetyczne i trwałe wykończenie powierzchni podczas prac wykończeniowych.

Mamy nadzieję, że nasz blog o profilach budowlanych z PCV przybliży Wam ten temat.

Do stosowania na zewnątrz, stosujemy przede wszystkim profile do dociepleń, takie jak bonie, profile startowe, listwy okapnikowe, profile dylatacyjne czy też profile przyokienne. Wybór jest spory co sprawia, że wykończenie zewnętrzne budynków staje się eleganckie i zarazem trwałe. Zastosowanie profili z PCV poprawia trwałość elementów elewacji dzięki poprawie odprowadzania opadów atmosferycznych, np.: kapinosy. Profile poprawiają też wytrzymałość mechaniczną w newralgicznych punktach, takich jak naroża. Tutaj używamy profile narożnikowe.

OF12S - profil PCV okapnikowy z folią i siatką VERTEX
OF12S – profil PCV okapnikowy z folią i siatką VERTEX

Wewnątrz użyjemy profili do suchej zabudowy, profili do tynkowania czy też taśm uszczelniających. Dzięki ich zastosowaniu wykończenie wnętrz nabiera elegancji i precyzji. Profile narożne wzmacniają naroża ścian i estetykę wykonania.

Do tradycyjnych, mokrych tynków użyjemy profili stalowych np.: kątowników z siatką, aluminiowych bądź stalowych czy też listew stalowych do precyzyjnego nakładania wierzchniej warstwy. Do naroży można użyć też profil narożny z PCV. Ma on tę wielką zaletę, że nie wchodzi w reakcje z mokrym tynkiem i w związku z tym nie koroduje.

Profile z PCV do tynkowania
Profile z PCV do tynkowania

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy chociaż troszeczkę temat profili budowlanych i ich zastosowanie. W następnych wpisach postaramy się przekazać więcej informacji na ten temat.

Zapraszamy też na nasz profil na Facebook’u.