Profile z PCV do tynkowania.

Profile z PCV do tynkowania posiadają szerokie zastosowanie przy wykonywaniu mokrych tynków. W związku z tym produkujemy i polecamy do tynkowania na mokro: profile przyokienne, narożniki PCV do mokrych tynków LUX 10mm, narożnik PCV do mokrych tynków EKO. Godnym uwagi jest fakt, że nasze profile zapewniają też estetyczne wykończenie pomieszczeń oraz ochronę powierzchni tynkowanych przed uszkodzeniem mechanicznym.


OF05 - profil z PCV przyokienny. Profile z PCV do tynkowania.

OF05 – profil PCV przyokienny

Charakterystyka techniczna:

profil PCV przyokienny wykonany z polichlorku winylu technicznego, produkowany metodą wytłoczeń, posiada też: uszczelkę z plastyfikowanego polichlorku winylu chroniącą piankę przed wilgocią i zabrudzeniem, samoprzylepną piankę dylatacyjną oraz ścieżkę klejową na elemencie traconym.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Za ich pomocą wykonujemy dylatacje oraz wykańczania połączeń pomiędzy tynkiem cementowo-wapiennym lub gipsowym a ościeżnicą okienną wewnątrz pomieszczeń. Dlatego zapobiega to powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku ościeżnicy i tynku. Zabezpiecza też ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich. Stosowane są też do okien z PCV, aluminiowych i drewnianych.

Karta techniczna wyrobu


OF18 - narożnik PCV do mokrych tynków

OF18 – narożnik PCV do mokrych tynków

Charakterystyka techniczna:

Narożnik PCV do mokrych tynków wykonany z polichlorku winylu technicznego.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Narożniki PCV do mokrych tynków OF18 stosowane wewnątrz pomieszczeń, przede wszystkim do zabezpieczania naroży ścian, filarów przed uszkodzeniem mechanicznym przy wykonywaniu mokrych tynków gipsowych. Ułatwiają też uzyskanie prostych krawędzi ścian. Narożniki nie reagują z tynkiem, dzięki temu nie ma możliwości wystąpienia rdzy.

Karta techniczna wyrobu


OF01 - narożnik PCV prosty. Profile z PCV do tynkowania.

OF01 – narożnik PCV prosty

Charakterystyka techniczna:

Narożnik PCV prosty wykonany z polichlorku winylu technicznego.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Narożniki PCV proste stosowane wewnątrz pomieszczeń, do zabezpieczania newralgicznych miejsc konstrukcji w suchej zabudowie, dzięki temu pozwalają na uzyskanie prostych i równych krawędzi.

Karta techniczna wyrobu