Profile z PCV do dociepleń.

Profile z PCV do dociepleń lub jak kto woli – profile elewacyjne, stosujemy podczas montażu docieplenia budynków dzięki czemu uzyskujemy estetyczne wykończenie zewnętrznych powierzchni. W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment profili PCV do dociepleń: listwy okapnikowe, profile przyokienne z siatką, listwy do boniowania, narożniki PCV z siatką, profile dylatacyjne. Listwy maskujące do dylatacji oraz kołki do łączenia profili dylatacyjnych. Listwy odcinające, listwy startowe z siatką, profile podparapetowe, co też jeszcze bardziej uatrakcyjnia naszą ofertę.


OF01S – narożnik PCV prosty z siatką

Charakterystyka techniczna:

Narożnik PCV prosty z siatką wykonany z polichlorku winylu technicznego, posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości całkowitej 14cm lub 20cm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Narożnik PCV prosty z siatką, podtynkowy służy do wzmacniania, zbrojenia zewnętrznych krawędzi budynków w systemach ociepleń z zastosowaniem styropianu lub wełny mineralnej w związku z tym wykończenia są trwalsze.

Karta techniczna wyrobu


OF04 – profil PCV do boniowania

Charakterystyka techniczna:

Profil do boniowania wykonujemy w całości z polichlorku winylu technicznego. Posiada folię ochronną która istotnie zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych. Standardowa długość boni wynosi 3m a głębokość 20mm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil do boniowania stosujemy w systemach ociepleń jako element ozdobny, w rezultacie gwarantuje to, uzyskanie prostych krawędzi boni. W związku z tym zapewnia oryginalne, estetyczne i trwałe wykończenie elewacji.

Karta techniczna wyrobu


OF04S - listwa do boniowania z siatką. Profile z PCV do dociepleń.

OF04S – listwa do boniowania z siatką

Charakterystyka techniczna:

Profil do boniowania wykonujemy w całości z polichlorku winylu technicznego. Ważnym aspektem jest to, że posiada też folię ochronną która zabezpiecza profil przed zabrudzeniem zaprawą klejową bądź tynkiem w czasie robót elewacyjnych. Zaopatrzony jest też w siatkę z włókna szklanego o gramaturze 145 g/m2 po 10cm na każda stronę. Standardowa długość boni wynosi 3m a głębokość 20mm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil do boniowania z siatką stosujemy w systemach ociepleń jako element ozdobny, gwarantuje to w rezultacie, uzyskanie prostych krawędzi boni. Zapewnia też oryginalne , estetyczne i trwałe wykończenie elewacji.

Karta techniczna wyrobu


OF12S - profil PCV okapnikowy z siatką. Profile z PCV do dociepleń.

OF12S – profil PCV okapnikowy z siatką

Charakterystyka techniczna:

Profil okapnikowy PCV wykonany z polichlorku winylu technicznego, posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm x 10cm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil okapnikowy PCV z siatką przeznaczony jest do odprowadzania wody z elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem nad oknem. Zabezpiecza przed podciekaniem. Wzmacnia i ułatwia też uzyskanie prostych i równych krawędzi elewacji. Siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym.

Karta techniczna wyrobu


OF12S - profil PCV okapnikowy z siatką i folią ochronną. Profile z PCV do dociepleń.

OF12S – profil PCV okapnikowy z siatką i folią ochronną

Charakterystyka techniczna:

Profil okapnikowy wykonany z polichlorku winylu technicznego, posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm x 10cm oraz zieloną folię ochronną PP.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil okapnikowy PCV z siatką stosujemy do odprowadzania wody z elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem nad oknem. Zabezpiecza też przed podciekaniem. Wzmacnia i ułatwia uzyskanie prostych i równych krawędzi elewacji. Siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym.

Karta techniczna wyrobu


OF13S - profil PCV okapnikowy z siatką EKO. Profile z PCV do dociepleń.

OF13S – profil PCV okapnikowy z siatką EKO

Charakterystyka techniczna:

Profil okapnikowy wykonany z polichlorku winylu technicznego, posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm x 10 cm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil okapnikowy PCV z siatką EKO stosujemy do odprowadzania wody z elewacji np. pod balkonem, gzymsem, tarasem oraz nad oknem. Zabezpiecza też przed podciekaniem. Wzmacnia i ułatwia uzyskanie prostych i równych krawędzi elewacji. Siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym.

Karta techniczna wyrobu


Profil PCV okapnikowy z siatką EKO-PLUS.

OF14S – profil PCV okapnikowy z siatką EKO-PLUS

Charakterystyka techniczna:

Profil okapnikowy wykonany z polichlorku winylu technicznego, posiada siatkę z włókna szklanego o szerokości 10cm x 10cm.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil okapnikowy PCV z siatką EKO-PLUS stosujemy do odprowadzania wody z elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem i nad oknem. Zabezpiecza przed podciekaniem. Wzmacnia i ułatwia też uzyskanie prostych i równych krawędzi elewacji. Nosek okapnika EKO-PLUS podtynkowego po nałożeniu zaprawy klejowej oraz tynku jest niewidoczny. Ważnym aspektem jest to, że siatka jest dodatkowym elementem zbrojącym.

Karta techniczna wyrobu


OF07S - profil PCV dylatacyjny do elewacji z siatką - prosty.

OF07S – profil PCV dylatacyjny do elewacji z siatką – prosty

Charakterystyka techniczna:

Profil dylatacyjny składa się z 2 kątowników, produkujemy go z polichlorku winylu technicznego, oraz membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z plastyfikowanego polichlorku winylu. Produkujemy go metodą wytłoczeń. Profil posiada też siatkę z włókna szklanego o szerokości 10cm na każdym z kątowników.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil dylatacyjny PCV OF07S montujemy w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, ze względu na fakt pochłaniania zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej. Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną jeszcze bardziej chroniąc przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Karta techniczna wyrobu


OF08S - profil PCV dylatacyjny do elewacji z siatką - kątowy.

OF08S – profil PCV dylatacyjny do elewacji z siatką – kątowy

Charakterystyka techniczna:

Profil dylatacyjny składa się z kątownika oraz płaskiej perforowanej listwy, wykonanych z polichlorku winylu technicznego oraz też z membrany o szerokości 43,5 mm wykonanej z plastyfikowanego polichlorku winylu. Produkujemy go metodą wytłoczeń. Profil posiada też siatkę z włókna szklanego o szerokości 10 cm na każdym z elementów.

Przeznaczenie i zakres stosowania:

Profil dylatacyjny PCV OF08S montujemy w miejscach gdzie wymagane jest zastosowanie elementu dylatacyjnego, pochłaniającego też zmiany wymiarów systemowej elewacji dociepleniowej. Profil wypełnia szczelinę dylatacyjną w związku z tym chroni przed dostaniem się wody pod elewację, przejmuje naprężenia z elewacji oraz równo i prosto wykańcza krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Karta techniczna wyrobu