OF06 - profil przyokienny PCV EKO PLUS

Profil przyokienny PCV 6/3 EKO PLUS wykonany z polichlorku winylu technicznego, produkowany metodą wytłoczeń, posiada: uszczelkę z plastyfikowanego polichlorku winylu chroniącą piankę przed wilgocią i zabrudzeniem, samoprzylepną piankę dylatacyjną PE 5×2 mm, oraz ścieżkę klejową PP 9 mm na elemencie traconym.

Do wykonywania dylatacji oraz wykańczania połączenia pomiędzy tynkiem cementowo-wapiennym lub też gipsowym a ościeżnicą okienną wewnątrz pomieszczeń. Zapobiega powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku ościeżnicy i tynku. Zabezpiecza ramy okien również przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich. Stosowane do okien z PCV, aluminiowych i drewnianych.

Opis

Profil przyokienny PCV 6/3 EKO PLUS – OF06

Dostępne kolory:

Dostępne kolory profili

Montaż: 

Przed rozpoczęciem montażu profilu przyokiennego należy oczywiście, dokładnie oczyścić powierzchnię ościeżnicy okiennej. Następnie docinany odpowiedniej długości kawałek listwy. Usuwamy folię ochronną z pianki dylatacyjnej i naklejamy na ościeżnicę okienną, odczekując około godziny, dopóki klej mocno zwiąże się z podłożem. Kolejny krok, to założenie folii aby zabezpieczyć okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. W tym celu należy usunąć osłonkę ochronną ze ścieżki klejowej na elemencie traconym i przykleić folię. Przygotowane w ten sposób okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich. Po tynkowaniu niezbędne jest oczywiście odczekanie kilku dni aby tynk dobrze wysechł. Wówczas usuwamy część traconą listwy z folią ochronną. W zależności od grubości zastosowanego tynku, profile dostępne są w różnych szerokościach korytka. Uszczelki z plastyfikowanego polichlorku winylu, która maskuje styk ościeżnicy okiennej z tynkiem nie zaleca się malować, gdyż jest to element ruchomy i mogą powstać pęknięcia.

Dostępne kolory:

OF05 - przyokienna 9 mm, brązowa
OF06 – listwa PCV przyokienna EKO PLUS, brązowa

OF05 - profil PCV przyokienny 9 mm, grafit
OF06 – listwa PCV przyokienna EKO PLUS, grafitowa

OF05 - listwa PCV przyokienna 9 mm, złoty dąb
OF06 – listwa PCV przyokienna EKO PLUS, złoty dąb

OF05 - profil PCV przyokienny 9 mm, czarny
OF06 – listwa PCV przyokienna EKO PLUS, czarna

Pakowanie, przechowywanie:

Profil przyokienny PCV 6/3 EKO PLUS transportujemy i przechowujemy w oryginalnych kartonach producenta gdyż zabezpieczy go to przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się przechowywanie w pozycji poziomej w warunkach suchych w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne:

Wymiary listwy: 6/3mm x 2,5 m lub 3 m
Ilość sztuk w kartonie: 50
Ilość sztuk na palecie: 4000 / 80 kartonów

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.