OF05 - profil przyokienny PCV 9/6 mm EKO

Profil PCV przyokienny wykonany z polichlorku winylu technicznego, produkowany metodą wytłoczeń, posiada: uszczelkę z plastyfikowanego polichlorku winylu chroniącą piankę przed wilgocią i zabrudzeniem, samoprzylepną piankę dylatacyjną PE 8×3 mm, oraz ścieżkę klejową PP 9 mm na elemencie traconym.

Stosujemy do wykonywania dylatacji oraz wykańczania połączenia pomiędzy tynkiem cementowo-wapiennym lub gipsowym a ościeżnicą okienną wewnątrz pomieszczeń. Zapobiega to powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku ościeżnicy i tynku. Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich. Stosowane do okien z PCV, aluminiowych i drewnianych.

Opis

Profil przyokienny PCV 9/6 mm – OF05

Dostępne kolory:

Dostępne kolory profili

Montaż: 

Przed rozpoczęciem montażu profilu przyokiennego należy oczywiście dokładnie oczyścić powierzchnię ościeżnicy okiennej. Następnie docinany odpowiedniej długości kawałek listwy, usuwamy folię ochronną z pianki dylatacyjnej i naklejamy na ościeżnicę okienną, odczekując około godziny aby klej mocno związał się z podłożem. Kolejny krok to założenie folii zabezpieczających okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. W tym celu należy usunąć osłonkę ochronną ze ścieżki klejowej na elemencie traconym i przykleić folię. Przygotowane w ten sposób okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich. Ważnym aspektem jest, aby po tynkowaniu odczekać kilka dni aby tynk dobrze wysechł. Wówczas usuwamy część traconą listwy z folią ochronną. W zależności też, od grubości zastosowanego tynku, profile dostępne są w różnych szerokościach korytka. Uszczelki z plastyfikowanego polichlorku winylu, która maskuje styk ościeżnicy okiennej z tynkiem, nie zaleca się malować ze względu na fakt, że jest to element ruchomy i mogą powstać pęknięcia.

Dostępne kolory:

OF05 - przyokienna 9 mm, brązowa
OF05 – listwa PCV przyokienna 9/6 mm, brązowa

OF05 - profil PCV przyokienny 9 mm, grafit
OF05 – profil PCV przyokienny 9/6 mm, grafit

OF05 - listwa PCV przyokienna 9 mm, złoty dąb
OF05 – listwa PCV przyokienna 9/6 mm, złoty dąb

OF05 - profil PCV przyokienny 9 mm, czarny
OF05 – profil PCV przyokienny 9/6 mm, czarny

Pakowanie, przechowywanie:

Profil PCV przyokienny 9/6 mm powinien być transportowany i przechowywany w oryginalnych kartonach producenta. Zabezpieczy go to przed mechanicznym uszkodzeniem.

Zaleca się też przechowywanie w pozycji poziomej, w warunkach suchych, w temperaturze od  +5°C do +25°C.

Standardowe dane asortymentowe i logistyczne :

Wymiary listwy: 9/6 mm x 2,5 m lub 3 m
Ilość sztuk w kartonie: 50
Ilość sztuk na palecie: 4000 / 80 kartonów

Istnieje też możliwość dostosowania długości profili oraz sposobu pakowania pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji można uzyskać w naszym Dziale Handlowym. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u.